Aubrey Organics šampoon ja palsam

Lõpuks saab kirja pandud ammu lubatud postitus toodetest, mis võtsin kasutusele siis, kui otsustasin esimest korda ka juuksehoolduses üle minna looduse poolt pakutavale. Peale mitmeid kuid kestnud eneseveenmist, "uurimustöid" ökovaldkonnas ja vaimselt ettevalmistamist salongitoodetest loobumiseks, valisin lõpuks välja Aubrey Organics Green Tea Clarifying Shampoo ja Green Tea Finishing Cream Rinse. Ehk siis eestikeeli rohelise teega sügavpuhastava šampooni ning kreemja loputusvahendi (palsami) rasustele juustele. Sellest viimasest väitest ei tasu lasta ennast eksitada, komplekt sobis suurepäraselt ka minu värvitud, pikkadele ja blondidele juustele, mis tükivad olema kuivad ning kahjustunud.
Esimene hirm, mis oli tekkinud paljude erinevate tagasisidede lugemisest looduslike juuksehooldustoodete kohta, oli see kõige levinum - šampoon ei vahuta, seetõttu on raske kasutada ning juuksed jäävad takuseks. Ja nii oligi, üldse ei eita. Peale selle, et lõhn oli harjumatult "heinalik", tekitas minus esimene pesukord ka paanikat. Vaht, võrreldes eelneva lemmiku Tigi šampooni-palsamiga, oli minu silmis olematu. Ometigi loetud review'ides nii mõnigi inimene kiitis just, et proovitud toodetest vahutab just see komplekt täitsa arvestatavalt. Olgu siinkohal ära mainitud, et seda kõigemõnusamat vahtu tekitab Sodium Lauryl Sulfate (SLS), mis on inimesele kahjulike ainete nimekirjas.
Tagasi duši alla. Juukseid šampoonist loputades oli pettumus suur, kiharad olid tõesti takused, mitte "libisevad" ning siidised, nagu varem salongitoodetega pestes. Kõik muutus aga siis, kui masseerisin pähe sama sarja loputusvahendi (palsami) ja jätsin selle umbes 5-10 minutiks juustesse. Juuksuri nipp by the way, tema sõnul ei tasu kahjustunud juuste puhul kohe palsamit välja pesta. Kui hakkasin viimast korda juukseid loputama, tundsin juba, et endisest takususest pole midagi alles ja kiharad olid muutunud mõnusalt pehmeks ning siidjaks.
Üllatuse osaliseks sain ka siis, kui juuksed ära kuivasid. Nimelt kipuvad mul need peale pesu kergelt lokki-lainesse ja kahuseks minema, seekord olid aga peaaegu täiesti sirged ning ilusad, säravad. Lisaks kasutasin ma alati ka juustesse jäetavat, pihustatavat palsamit, milleks veel natuke aega tagasi oli Schwarzkopf'i BC Moisture Kick või Color Freeze. Neist olen ka kirjutanud ühes varasemas postituses. Lõppkokkuvõttes oli tulemus täpselt sama hea nagu Tigi ja teiste salongitoodetega pestes. Ja ma ei liialda. Kirjutasin oma ülivaimustusest pakatava tagasiside ka www.gaiacosmetics.ee e-poe lehele, kust ma selle komplekti tellisin.
Koostiselt on Aubrey Organics'i šampoon ning eriti loputusvahend alguses harjumatult vedelad. Viimase puhul tuleks arvastada, et see meenutab helerohelist tiigivett. Šampoon on tumepruun.. tiigivesi. Lõhn on taimelik ja alguses ilmselt ebameeldiv, eriti just neile, kes on harjunud kommipoearoomiliste toodetega. Pidevalt aga kasutades harjusin ma selle kõigega ära. Lõhn tundus juba meeldiv, vahutas piisavalt, et pikad juuksed väikese kogusega puhtaks pesta. Kusjuures seda komplekti (ja üleüldse ka edaspidiseid looduslikke tooteid kasutades) püsis pea 2-3 päeva kauem puhas. Veendusin selles äsja jällegi, käies reedel juuksuri juures, kes hooldas minu juukseid salongitoodetega - šampooni, kahe erineva väljapestava palsami, ohtralt pihustatava palsami ning raviva õliga. Täna on alles pühapäev, aga juuksed vajavad kindlasti pesemist, sest on lihtsalt nii rasvaseks ja mustaks muutunud.

Tegu peaks olema täiesti "puhta" šampooni ning palsamiga. www.goodguide.com lehelt avastasin, et nii see siiski päris pole. Koostisosades leidub ainet nimega Carrageenan (Karrageen), mida peetakse kahjulikuks ja mis tõmbab ka toodete hinde "Health (tervis)" osas alla. Lisaks Chamomile Extract (kummeli ekstrakt), mida kahtlustatakse astma põhjustamises, kuid mind see ei puuduta. See teadmine mulle siiski pettumust ei valmista, kuna tegemist on ikkagi hea duoga ja võrreldes varem kasutuses olnud Tigi koostisosadega, on Aubrey Organics ikka väga öko.
Hetkel testin küll juba uut looduslikku šampooni ning palsamit ja peagi on saabumas veel üks komplekt, et leida neid kõige kõigemaid hooldustooteid juustele sellest valdkonnast. Kuid siiski kiidan Aurbey Organics'i Green Tea komplekti taevani! :)

Juuksed Aubrey Organics rohelise tee sügavpuhastava šampooni loputusvahendi kasutamise ajal.
Üks lisamärkus. Peale selle šampooni ja loputusvahendi lõpuni kasutamist, teen ma vahet pehmetel ja pehmetel juustel. Kui arvad, et salongitooteid või kalleid brände kasutades on su kiharad võrratud, siis ilmselt sa eksid. Jah, need tunduvad siidised, säravad, pehmed.. Aga kui sa katsud kassi karva või väikese lapse rikkumata juukseid ja võrdleid neid enda omadega, siis mõistad, mida mõtlen. Peale Aurbey Organics'i toodete pikemaajalist kasutamist saavutasin ma aga reaalselt pehmed juuksed! Kusjuures mida enam oli aega möödas salongitoodetest, seda lihtsamaks muutus pesemine loodusliku šampooniga. Ilmselt sai kõik ebavajalik kraam nagu sulfaadid, parabenid jne mahapestud ning juuksed olid seejärel vähem takused ja rohkem loomulikud.

7 kommentaari

 1. Nii, nüüd lähen ka sinna lehele ja vaatan endalegi midagi meelepärast välja :) Loodame, et ei pea pettuma :)
  Ei väsi kordamast, et sul on nii ilusad juuksed :)

  VastaKustuta
 2. Soovitan kindlasti hinnanguid lugeda. Just konkreetselt selle Green Tea sarjaga on enamus rahul, samas olen märganud, et teised Aurbey Organics'i šampoonid ja palsamid ei ole nii positiivset tagasisidet saanud.

  VastaKustuta
 3. Peab ka proovima, sageli on poešampoonid mulle kõõma tekitanud kuna on liiga konsentreeritud kanged. Soovitatakse küll peo sees veega lahjendada enne pähe panekut kuid ega alati kõike juhiste järgi meeles teha ka pole. Sinu kirjeldused tekitavad huvi ja soovi katsetada ka uusi tooteid. Olengi liiga kinni jäänud turvalistele valikutele.

  VastaKustuta
 4. Mul on nii hea meel, et ma Sinu blogi üles leidsin :) Ehk leian teinekordki siit mõne hea looduslikuma variandi, mida testima tõtata :) Sa mainid siin postituses, et katsetad veel mingeid orgaanilisi juuksetooteid - kuidas nendega läheb ja mis toodetega tegemist on? Mul nimelt ei ole nii hästi läinud looduslike shampoonide ja palsamite katsetamisega - pidevad pettumused.

  http://puhasilu.blogspot.com/

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ka minul on väga-väga hea meel, et kellegil minu blogist ikka kasu ka on! :) Tooteid, mida vahepeal katsetasin, mainisin paari sõnaga kõige esimeses postituses - http://astrasbeauty.blogspot.com/2012/12/lavera-apelsinipiima-sampoon-avalon.html. Kahjuks pole jõudnud veel oma arvamust ülevaatlikumalt kirja panna, aga olen selle lähiajaks plaani võtnud. :) Samuti teen peagi postituse nüüdseks juba kätte saadud iHerb.com'is tellitud Alaffia looduslikust šampoonist ja palsamist.

   Kustuta